Kde postavit betonový plot
Betonové ploty z Pohořelic rostou na okrajích pozemků rodinných domů, ale můžete je spatřit i jinde. Kam se vlastně tento typ oplocení může hodit?
Zemědělské pozemky – potřebujete ochránit zemědělský pozemek před vandaly a průnikem divoké zvěře, která by napáchala škody na vašich plodinách? Pak je betonový plot lepší řešení, než drátěné pletivo nebo dřevěné plaňky. Betonový plot se staví poměrně rychle a kromě potřebného soukromí vám zajistí i dostačující bariéru proti vniknutí zvířat. Uplatní se například v zahradnictví, v lesních školkách, anebo na farmách, kde se pěstuje ovoce a zelenina.
Chov zvířat – když už jsme zde zmínili zvířata, betonový plot může posloužit i k vytvoření soukromí pro zvířata hospodářská, například pokud chováte králíky, slepice nebo kozy. Zvířatům oplotíte výběh a postaráte se o to, aby žádné z nich neuteklo a aby jim nemohlo ublížit nic zvenčí. Za betonovým plotem budou vaše zvířata v bezpečí.
Průmyslové komplexy – oplocení průmyslových objektů má svůj význam nejen kvůli soukromí, ale i z důvodu bezpečnosti. Ploty z betonu snižují hlučnost a prašnost a zlepšují alespoň zčásti životní prostředí. U průmyslových komplexů také působí dobrým estetickým dojmem, a když tu postavíte plot v podobě šachovnice ze dvou kontrastujících barev jednotlivých panelů, může se stát i ozdobou tamní krajiny.
Parkoviště – omezení hlučnosti a prašnosti má svůj význam také u parkovišť, kde se pohybují stovky aut, a mají svůj negativní vliv na okolní prostředí. Toto je nepříjemné například v blízkosti obytných čtvrtí s rodinnými či bytovými domy, pokud se tu nějaký investor rozhodne vybudovat obchodní centrum, a jde o prostor uprostřed nebo na okraji obytné zástavby. Takových příkladů bychom v naší zemi nalezli celou řadu a na některých místech je to pro místní obyvatele mnohdy až nesnesitelné.